Міністерство економічного розвитку і торгівлі України

Департамент технічного регулювання

Pict3 

Pict2

 
 
Pictmenu
Pictmenu
Pictmenu
Pictmenu
Pictmenu
 

president

vru

kmu

Urport

Chernivtsi

Метрологічній службі Буковини - 140 років

bignewНОВИНИ

20 травня 2017 Всесвітній день метрології

Вимірювання в повсякденному житті

 

19 травня 2017 року в ДП "Буковинастандартметрологія" спільно з управлінням інфраструктури Чернівецької ОДА, за участю представників лабораторій з контролю технічного стану транспортних засобів, метрологічних служб локомотивного депо "Чернівці", КП міжнародний аеропорт "Чернівці", був проведений круглий стіл з нагоди відзначення Всесвітнього дня метрології - професійного свята тих, хто контролює та забезпечує єдність вимірювань.

Однією з найважливіших функцій і задач держави є створення якісних систем життєзабезпечення людини, які б гарантували комфортність у побуті і на виробництві, зведення до мінімуму впливу шкідливих і небезпечних факторів. Чи не тому забезпечення єдності вимірювань, захист громадян і національної економіки від наслідків недостовірних результатів є виправдано актуальними для нашої країни.

 

Тема, обрана для 2017р. "Вимірювання для транспорту".

 

Доступ до безпечного та надійного транспорту, від якого залежить життя людей і виробництво по всьому світу, є одним з найбільш важливих факторів у забезпеченні успішного сучасного суспільства.

Кожен вид транспорту, від велосипедів до контейнеровозів, від автомобілів до космічних кораблів повинні відповідати стандартам, які складають основу національного і міжнародного регулювання. Вони повинні визначити вимоги для кожного аспекту експлуатації транспорту, його продуктивності від безпеки і економічності до різних викидів.

Із постійним збільшенням вимог до доступного і ефективного транспорту, підвищуються вимоги до вимірювань і стандарти для їх підтримки. Частина цих вимог вирішується за допомогою новітніх технологій, такі як виробництво і експлуатація автомобілів і транспортних засобів без водіїв, з нульовим рівнем викидів, для яких, в свою чергу, необхідно створення нових методів вимірювання.

Були розглянуті питання внесених змін в законодавстві щодо проведення обов’язкового технічного контролю та обсягів перевірки технічного стану транспортних засобів, внесені Постановою КМУ від 10 березня 2017 р. № 141, змін в законодавстві в галузі метрологічної діяльності та відзначено кращих з нагоди Всесвітнього дня метрології.

На теренах Буковини провідна роль у справі додержання єдності вимірювань відведена Чернівецькому регіональному науково-виробничому центру стандартизації, метрології та сертифікації (ДП“Буковинастандартметрологія”), одним із основних підрозділів якого, є метрологічна служба, яка вже понад 140 років веде свою діяльність. Метрологи організовують в регіоні весь комплекс робіт із забезпечення єдності вимірювань, діють в інтересах держави і громадян-споживачів, створюють еталонну базу та систему передачі розмірів одиниць фізичних величин, повірку засобів вимірювальної техніки. Підприємство проводить повірку (калібрування) ЗВТ для підприємств та організацій  Чернівецької області, по Україні, а також для країн СНД.

 

НоВИНИ ЗАКОНОДАВСТВА


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОГО АГЕНСТВА З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ КОРУПЦІЇ


Новини Міністерства економічного розвитку і торгівлі України


Технічне регулювання на сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України


Новини національного органу стандартизацІЇ


 

20 травня 2017 Всесвітній день метрології


 

Всесвітній  день вишиванки 2017


 

День працівників стандартизації та метрології


Послання директора МОЗМ  до Всесвітнього дня метрології 2016


Послання директора МБМВ до Всесвітнього дня метрології 2016До уваги власників Технічних умов


Проект наказу "Про внесення змін до Переліку продукції, що підлягає обов'язковій скертифікації в Україні"


Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки"


Набув чинності Закон України "Про технічні регламенти та оцінку відповідності" та пов`язані з ним документи


Набув чинності Закон України "Про стандартизацію"


Вимоги щодо розробки постійно діючих процедур заснованих на принципах НАССР


Фільм до 140 річниці метрології на Буковині (дивитись через Chrome, Opera)


Єдність вимірювань-якість життя. До 140-ї річниці метрології на Буковині

 

bignewНовини попередніх років

 

 
 
 
 
 

© 2008 ДП "Буковинастандартметрологiя"